Lyžařský kurz 5.P + 1.A

Autor: Karel ŠtarmanPublikováno: 25. února 2018Zobrazeno: 5538×Zařazení článku: Tv, aktuality, exkurze
Lyžařský kurz 5.P + 1.A
Lyžařský kurz 5.P + 1.A

V neděli 11. února bylo u budovy gymnázia nezvykle rušno, vezme-li člověk v potaz, o jaký den v týdnu šlo. U zeleného autobusu před školou se tísnil houf studentů kvinty a prváku s rodiči, aby si do něj mohli odložit svá zavazadla – konečně se totiž vyjíždělo na lyžařský kurz. I přes drobné zpoždění se nikdo před odjezdem neztratil a téměř plný autobus tak mohl vyrazit vstříc pěti dnům bolavých nohou a (k radosti všech) odpočinku od školy!

První den na svahu jsme se rozřadili do několika družstev, což určily kvality našeho lyžování, abychom po zbytek kurzu mohli společnými silami vypilovávat naše schopnosti v tomto zimním sportu. Po celý týden nám počasí relativně přálo, sněhové podmínky byly ideální a lyžovalo se pěkně. Škoda jen, že zrovna v den, kdy jsme vyrazili na Stezku v oblacích, byla mlha a z rozhledny nebylo nic vidět (proto na ni také vystoupala jenom část z nás, někteří upřednostnili pohodlí hotelu nebo teplo a čaj ve Slaměnce pod Stezkou). Mimo to jsme se také kromě lyžování dočkali přednášky od jesenické horské služby a zájemci si mohli večer sjet místní bobovou dráhu. Během posledních dvou dnů se pak někteří z nás odvážili vyzkoušet si také jízdu na snowboardu, přestože na něm třeba do té doby ještě nikdy nestáli.

Celkově si myslím, že můžeme letošní lyžařský kurz označit za zdařilý – ti, co lyžovat uměli, se během něj zdokonalili, ti, kterým to tolik nešlo, rovněž. Obdiv pak patří Barče Krejsové, která v neděli odjížděla jako jediný „nelyžař“ a během několika dnů zvládla jezdit na svahu skoro jako profík. Z „lyžáku“ jsme v pátek nakonec odjížděli zcela vyčerpáni, ale zároveň plni skvělých zážitků a také spokojenosti ze svých sportovních výkonů.

Míra Harant, kvinta

Přejít do samostatné fotogalerie (70 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum