Lyžařský kurz 2020

Autor: Šárka ChalupníkováPublikováno: 5. března 2020Zobrazeno: 4326×Zařazení článku: Tv, aktuality, exkurze
Lyžařský kurz 2020
Lyžařský kurz 2020

V neděli 2. 2. po pečlivé kontrole všech dokladů a (láskyplném :D) rozloučení s rodiči se 1.A a 5.P vydala vstříc sjezdovkám skiareálu Dolní Morava. Přivítal nás déšť, ale sníh na sjezdovce jako zázrakem vydržel. V pondělí nás čekalo nemilé překvapení. Pršelo stále! I přesto jsme se zvládli rozdělit do družstev. Jenom po lyžování se dalo oblečení ždímat :D.

Ani v úterý jsme se sluníčka nedočkali. Středa byla ve znamení odpočinku na chatě a kvůli počasí dokonce nevyšla ani Stezka v oblacích s Mamutí bobovkou. Večery jsme si krátili ve společenské místnosti a právě ve středu nás navštívil člen Horské služby na odpočinku s velmi zajímavou přednáškou. Poslední dva dny už byly jako z pohádky. Zasněžené stromy a krásné počasí nám vynahradily propršený začátek týdne, a tak nakonec došlo i na společnou fotečku. Po pátečním obědě jsme naskládali kufry, lyže a snowboardy do autobusu a unavení, ale se spoustou vtipných vzpomínek jsme vyrazili zpět do Litomyšle.

Barbora Hanzlová, 1.A

 

Ve dnech 2.-7. února se kvinta a prvák společně zúčastnily lyžařského výcvikového kurzu na Dolní Moravě. Všichni studenti, a věřím, že i učitelky, se moc těšili, neboť´ si mohli odpočinout od každodenních povinností. Na místě nás čekalo příjemné ubytování, dobré stravování, jen počasí nám tentokrát opravdu nepřálo. První den na svahu jsme se rozdělili do čtyř skupin podle úrovně našeho lyžařského umu, na jehož praktické předvedení však kvůli hustému dešti vůbec nedošlo. Odpolední program nám připravily paní učitelky a mnozí z nás si poprvé vyzkoušeli i aerobic a kardio trénink.

Následující dny začalo konečně sněžit, ale foukal tak silný vítr, že většina lanovek zůstala uzavřena. I přesto si někteří z nás vyzkoušeli snowboard a bobovou dráhu. Sluníčko a krásné výhledy na masiv Králického Sněžníku jsme si naplno užili až poslední den. Večerní program tradičně probíhal ve společenské místnosti, kde jsme měli možnost poznat práci horské služby, nahradit si zmeškaný taneční kurz v Litomyšli, užít si společenských her a zazpívat si.

Lyžařský kurz hodnotím jako vydařený a téměř bez komplikací. Z těch, kteří stáli na lyžích poprvé, se stali lyžaři a ti dobří se stali ještě lepšími, to vše díky fyzické připravenosti a lyžařskému umu našich zdatných učitelek. Upevnili jsme si třídní kolektiv a obě paralelní třídy se sblížily. Když jsme v pátek odpoledne odjížděli, všichni byli sice unavení, ale zároveň plní zážitků a nadšení z našich sportovních výkonů. Další volný týden v podobě jarních prázdnin byl příjemným benefitem k rekonvalescenci našich zmožených těl.

Za 5. P sepsal S. Šalda

Přejít do samostatné fotogalerie (78 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum