Lyžařský kurz 1.A a 5.P

Autor: Jan JirmásekPublikováno: 21. února 2022Zobrazeno: 769×Zařazení článku: Tv, aktuality, exkurze
LYŽAŘSKÝ KURZ 1.A a 5.P
LYŽAŘSKÝ KURZ 1.A a 5.P

V neděli 23. 1. v odpoledních hodinách se třídy 1.A a 5.P vypravily na Dolní Moravu, kde se žáci měli následujících pět dní zlepšovat ve svých lyžařských schopnostech. Nutno podotknout, že s námi jeli i tací, kteří na lyžích nikdy nestáli a kteří se na svah podívali poprvé.

Hned v pondělí nás učitelé rozřadili do skupin podle úrovně našeho lyžování. Naštěstí jsme nejdříve mohli skoro celé dopoledne lyžovat na vleku naproti našemu ubytování. Díky pandemické situaci se totiž valná většina z nás dostala do lyžařského střediska po velmi dlouhé pauze. Nejistota byla znát, ale jak dny plynuly, všichni jsme se zlepšovali a zlepšovali.

Mnozí z nás měli šanci vyzkoušet si i jízdu na snowboardu. Některým se to dokonce tak zalíbilo, že si prkna vypůjčili i podruhé a společně s učiteli sjížděli svah jako zkušení snowboarďáci.

Kromě lyžování jsme měli naplánovaných i spoustu jiných aktivit. Jeden večer nás člen horské služby poučil o činnostech, které horská služba provozuje a o nebezpečích, která nám na horách, a to nejen na svahu, hrozí.

Dostali jsme za úkol pro druhou třídu vymyslet nějaký program. Hry obou tříd byly velmi zábavné a snad všichni se u nich pobavili. Při volném odpoledni jsme vyjeli lanovkou na chatu Slaměnku, kde jsme si dopřáli různé horké nápoje. Nahoře nás čekalo i překvapení, když jsme se tam potkali s paní Chalupníkovou a paní Vanclovou, které se nevydaly s námi lanovkou, ale svah vyšly na skialpových lyžích. Někteří se pak dolů svezli opět lanovkou, jiní si vybrali dobrodružnější variantu v podobě bobové dráhy.

Celý týden nás provázela mlha a zatažená obloha. Poslední den našeho kurzu nás dokonce postihl i velmi silný vítr, který byl pro lyžování velmi nepříjemný. Ani to nás však nezastavilo, my se poprali se vším.

Za celou 1.A a 5.P bych chtěla poděkovat učitelům, kteří s námi hrdinně vydrželi po celý týden – jmenovitě: paní Chalupníkové, paní Vanclové, paní Pulgretové, panu Jirmáskovi a panu Hanusovi.

Všichni jsme si lyžák dozajista užili, lépe jsme se poznali a vrátili se plní dojmů. Sice jsme hned po příjezdu spadli do karantény, ale to nám v nejmenším nevzalo pocit, který jsme si odvezli. Těšíme se na další společné zážitky!

Napsala Eliška Slavíková z 1.A

Několik vět navíc od kvintánů:

V neděli odpoledne 23. ledna jsme nasedli do autobusu, který nás odvezl na Dolní Moravu za lyžařským dobrodružstvím. Ubytovali jsme se v moderně zařízeném penzionu Terezka, který by skýtal výhled na sjezdovky, kdyby ovšem nebylo neustálé mlhy.

Ačkoli jsme tedy neviděli na deset kroků a hřeben Kralického Sněžníku jsme nezahlédli už vůbec, od lyžování nás to v nejmenším neodradilo. Rozsáhlý lyžařský areál jsme brázdili křížem krážem světelnou rychlostí, tudíž jsme se nevyhnuli ani mnohdy kolosálním pádům. O ty nebyla nouze hlavně u začínajících snowboardistů z řad početných zájemců z obou tříd. I přes krátkou dobu, kterou na učení měli, se jim na snowboardu podařily hotové zázraky.

Milovníci adrenalinu si přišli na své sjezdem bobové dráhy. O naučnou složku se pak postaral pan Seldmajer se svou zajímavou přednáškou o horské službě. Dozvěděli jsme se, jak se chovat na sjezdovce a obecně na horách, a to jak v zimních, tak letních podmínkách. Lyžařský výcvik jsme zakončili zábavným kvízem a posledním shromážděním v dětské herně. Domů jsme dojeli ve zdraví a dobré náladě, kterou nedokázala zkazit ani hygienou nařízená pětidenní karanténa.

Daniela Hegrová a Anežka Pecháčková, 5.P

Přejít do samostatné fotogalerie (25 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum