Literární exkurze tercie a kvarty

Autor: Ivana PulgretováPublikováno: 5. listopadu 2011Zobrazeno: 10848×Zařazení článku: Čj-L, aktuality, exkurze
Literární exkurze tercie a kvarty
Literární exkurze tercie a kvarty

V pondělí 24. října studenti tercie a kvarty vyjeli na literární exkurzi do Prahy. Prvním bodem programu byla prohlídka Staroměstské radnice a vyhlídka z věže. Na Staroměstské náměstí jsme dorazili těsně před jedenáctou, takže exkurzi jsme zahájili společně s japonskými turisty před unikátním orlojem. Následovala prohlídka reprezentativních sálů radnice, apoštolů – tentokrát z druhé strany - a ocitli jsme se také v podzemí (zde jsme se vlastně pohybovali po středověké pražské ulici). Dojem z tohoto místa, kde se protínají dějiny nejen Prahy, ale celé republiky, jedné třídě zkazil výklad průvodkyně Iriny, která těžko hledala slovíčka v češtině, natož historické reálie naší země.

Po obědě nás čekala návštěva Stavovského divadla, tentokrát jsme ovšem zasedli do hlediště v době, kdy se staví kulisy na večerní představení (hráli Revizora), a vyslechli povídání o historii a současnosti tohoto nejstaršího kamenného pražského divadla. Divadlo jsem „prolezli“ od stropu dolů a nakonec jsme prošli podzemní chodbou do provozní budovy divadla a prohlídku uzavřeli v divadelním klubu. Den jsme zakončili opět v divadle, tentokrát Pod Palmovkou a tentokrát v roli skutečných diváků. Zhlédli jsme hru Edmonda Rostanda Cyrano z Bergeracu, která je světovou dramatickou klasikou. „Veliký nos velikého ducha značí“ - tato slova tentokrát zazněla z úst herce Martina Stránského, hlavní ženskou postavu ztvárnila Tereza Kostková.

Přejít do samostatné fotogalerie (24 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum