Lednová nostalgie

Autor: Ivana PulgretováPublikováno: 8. ledna 2017Zobrazeno: 18004×Zařazení článku: Ev, aktuality, kultura
Adventní radovánky 2016 (foto Jakub Šmolík)
Adventní radovánky 2016 (foto Jakub Šmolík)

Máme tady nový rok a pravou zimu, a tak se nám bude hezky vzpomínat na čas adventu a s ním spojené Radovánky.

Loňské R/radovánky proběhly v podvečer 14. prosince a radovali jsme se všichni a s velkým nasazením. Zazněly samozřejmě osvědčené vánoční hity i méně známé lidové koledy, tentokrát z Lašska a Hlučínska, ale náš program byl obohacen i několika specialitami. Doufáme, že vedení školy bylo potěšeno cimrmanovským seminářem k „vánoční“ písni The Drunken Sailor (v podání sexty) a následnou degustací vánočního pirátského punče. (Žáne, děkujeme!).

Taktéž jsme si dovolili vměstnat do našeho českého adventu Santu se saxofonem (alias Aničku Kašparovou). – Nešlo odolat! Text písně „Tak už to bal“ přebásnil (podle požadavků Školního vzdělávacího programu pro všeobecná gymnázia) Hynek Tláskal. Moc mě těší, že si i septimáni a třeťáci našli čas mezi odbornými semináři a usilovnou přípravou na budoucí studia a radovali se s námi, jak jinak než muzikou.

Součástí našeho večera bylo tradičně slavnostní předávání titulu „Nejlepší student roku“, a tím se stal Dan Dezort ze septimy. Věříme, že radost jsme udělali dvěma rodinám, kterým zástupci studentů předali šeky s výtěžkem z letošního Charity Day.

A radostně jsme také zakončili - písněmi Den přeslavný, Merry Christmas a Půlnoční.

Děkujeme, že jsme se mohli sejít, zpívat, hrát a těšit se z adventu, a doufáme, že stejně radostně budeme vítat Vánoce i letošní rok.

Přejít do samostatné fotogalerie (112 fotografií)

Dokumenty ke stažení

Typ Soubor Název / komentář Velikost Přidáno
pdf program.pdf Program 167 kB 8. 1. 2017 i

Vložil: Ivana Pulgretová

Staženo: 571×

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum