Kvinta na adaptačním historicko-vlasteneckém výletě

Autor: Ivana PulgretováPublikováno: 21. října 2021Zobrazeno: 1340×Zařazení článku: aktuality, exkurze
Kvinta na adaptačním historicko-vlasteneckém výletě
Kvinta na adaptačním historicko-vlasteneckém výletě

Začátkem měsíce října se kvinta po více než roce vydala na výlet. Situace dříve tak samozřejmá nám připadala jako science fiction. Společně strávené chvíle (i s novými spolužačkami) jsme si chtěli užít, ale také něco nového vidět a něco nového se dozvědět. Vyrazili jsme tedy do míst, která jsou spjata s našimi národními dějinami.

První den jsme celý strávili v Terezíně – dopoledne jsme prošli s průvodkyní celou Malou pevnost, která smutně proslula coby věznice pražského gestapa, a poté pěšky přešli do Hlavní pevnosti a města Terezín, kde jsme doplnili další neradostné informace z naší válečné historie.

Nocovali jsme v campu v Mělníku, proto jsme využili příležitosti a ráno vyšli do centra k zámku a otevřel se nám pohled nejen na soutok Labe a Vltavy, ale i na náš další turistický cíl – Říp.

Přesun do vesničky Krabčice byl rychlý, stejně tak výstup (v některých případech výběh) na naši památnou horu. Snažili jsme se ze 460 metrů nad mořem shlížet na „zemi mlékem a strdím oplývající“, ale Říp je na rozdíl od dob praotce Čecha poměrně hustě zalesněný, a tak jsme museli sestoupit pár metrů na Mělnickou vyhlídku.

Každý pravověrný Čech (i Češka :-) ) musí alespoň jednou za život na Říp vystoupit. Hlásíme, že kvinta má splněno!

Přejít do samostatné fotogalerie (54 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum