Krajské kolo Vědy a techniky je za námi…

Autor: Martina KunderováPublikováno: 26. března 2014Zobrazeno: 11145×Zařazení článku: B-Ch, aktuality, soutěže
Krajské kolo Vědy a techniky je za námi…
Krajské kolo Vědy a techniky je za námi…

Asociace pro mládež, vědu a techniku AMAVET, o. s., společně s Pardubickým krajem, Univerzitou Pardubice a dalšími spolupořadateli pod záštitou hejtmana Pardubického kraje JUDr. Martina Netolického, Ph. D., uspořádali 20. března 2014 krajské kolo Vědy a techniky.

Naši žáci se stejně jako v minulých osmi letech zúčastnili soutěže ve dvou kategoriích Junior a Středoškolák. Můžeme konstatovat velmi dobrou přípravu, neboť mezi 151 přihlášenými projekty se letos našich 20 projektů výrazně prosadilo.

V kategorii Junior získali hlavní cenu ( poznávací zájezd do Francie) Lukáš Berger (1.P) s projektem Úprava motocyklu Jawa 50/23 a Jindřich Lněnička (2.P) s projektem Nanomateriály.

V kategorii Středoškolák se sešlo letos hodně zajímavých projektů, což komise také ohodnotila. Postup do národního finále má zajištěno těchto 6 studentů: Dominik Kalivoda (2.A) s projekty Nenápadné zlo a Škola hrou, Magda Pohorská (2.A) s projektem Škola hrou, Matěj Dirr (3.A) s projektem Elementární částice, dále loňská úspěšná finalistka Kateřina Valentová (6.P) s projektem Adherence k suplementační léčbě vápníkem a vitamínem D a nakonec benjamínci soutěže Dan Dezort a Jakub Sadílek (4.P) s projektem Titan- měsíc jiné dimenze. V posledním případě se hochům vyplatil risk, kdy se přihlásili do vyšší věkové kategorie, a přesto o sobě dali výrazně vědět. Odnesli si mimo nominace také ocenění prorektora UHK a jednorázové stipendium. Další ohodnocení, a to proděkanky Pedagogické fakulty UHK, a jednorázové stipendium 3 000 Kč patří Matěji Dirrovi .

Kromě těchto studentů byla také oceněna Hana Jindrová (7.P) s projektem Stanovení vitamínu C ve vitamínových doplňcích. Získala ocenění Chemické fakulty Univezity Pardubice a stipendium.

Na závěr bych ráda povzbudila ty naše studenty, kteří nedosáhli na nejvyšší ocenění. Nelitujte vynaloženého času ani odvedené práce. Naučili jste se něco, co vás posunuje dál. Přeji vám všem do budoucna hodně radosti z objevování.

M.Kunderová, P. Jaklová

Přejít do samostatné fotogalerie (65 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum