Krajské finále soutěže 8.–9. ročníků v basketbalu: Jedeme na republikovou kvalifikaci!

Autor: Šárka ChalupníkováPublikováno: 22. května 2017Zobrazeno: 11287×Zařazení článku: Tv, soutěže
Krajské finále soutěže 8.–9. ročníků v basketbalu
Krajské finále soutěže 8.–9. ročníků v basketbalu

Ve středu 29. 3. se 9 studentů sekundy, tercie a kvarty po vítězství v okresním kole vypravilo s p. uč. Chalupníkovou do České Třebové na krajské finále soutěže O pohár ministryně školství v basketbalu.

Do Třebové jsme přijížděli s vědomím, že do kvalifikace postoupí jen ten nejlepší, s největší pravděpodobností prakticky basketbalová škola Studánka Pardubice. Naše představy ovšem hned na začátku zbořil pořadatel, který nám oznámil, že Pardubice pořádají republikové finále, a proto postupují dva týmy.

V prvním zápase jsme nastoupili proti Chrudimi. Brzy jsme zjistili, že soupeř je na tom sice fyzicky lépe, jeho slabou stránkou ovšem byla hra – na rozdíl od nás hráli sólově, nedokázali předvést týmový výkon. Nakonec jsme i díky naší kolektivní hře vyhráli 20:10.

Z druhého zápasu jsme měli největší obavy, nastoupili jsme totiž proti přeborníkovi okresu Ústí nad Orlicí, Gymnáziu Vysoké Mýto. V sestavě tohoto týmu se objevili hráči tamního basketbalového klubu, se kterým máme letos vyrovnanou bilanci výher a proher.

Snad i díky absenci jednoho jejich hráče jsme celý zápas dominovali, a i přes několik zahozených jasných šancí jsme vyhráli poměrem 31:18! A tak mohly propuknout oslavy postupu do kvalifikace.

K poslednímu zápasu proti loňskému vítězi, ZŠ Studánka Pardubice, jsme nastoupili s jistotou postupu do kvalifikace o republikové finále a vědomím soupeřových kvalit. Utkání vyhrály zaslouženě Pardubice poměrem 59:15.

A protože byl turnaj také finálem Krajské olympiády dětí a mládeže Pardubického kraje, získali jsme stříbrné medaile vicemistrů kraje v basketbalu.

Matěj Martiník

Přejít do samostatné fotogalerie (23 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum