Předmětová komise zeměpisu

Základní informace

Naše cíle: Získávat studenty pro studium přírodovědných předmětů a dobře je připravit pro úspěšné absolvování přijímacích zkoušek na různé typy VŠ. Naučit je využívat znalostí z oboru, umět si poradit a orientovat se v dnešním multikulturním světě, a to z pohledu fyzickogeografického, sociálního, ekonomického i regionálního, a aplikovat svoje zkušenosti, dovednosti i vědomosti do běžného života.

Naše další aktivity

 1. Každoročně zařazujeme pro jednotlivé ročníky jednodenní exkurze po ČR. Ve spolupráci s jinými předměty volíme různé destinace a zajímavá místa (např. s biologií – Moravský kras, s fyzikou – planetárium v Hradci Králové a elektrárna Hučák v HK, Dlouhé stráně, Muzeum Škoda v Mladé Boleslavi atd.).
 2. Pro žáky, kvarty, třetích ročníků a septimy se snažíme zorganizovat vícedenní exkurzi po oblastech českých (např. České Švýcarsko, Pálava, Adršpašsko-teplické skály).
 3. Pro zájemce každoročně nabízíme nebo zprostředkováváme 1-2 dvoudenní exkurze do nedalekého zahraničí (např. Osvětim, Budapešť, Norimberk) a jednu vícedenní do vzdálenějších míst (např. rafting ve Slovinsku, zájezd do CERNu a do Alp ve Švýcarsku, Anglie, Banát).
 4. Olympiády - studenti školy mají možnost se účastnit olympiád. Získání diplomu úspěšného řešitele v krajském kole může napomoci k přijetí na VŠ.
 5. SOČ - je jednou z dalších soutěží, které se mohou naši studenti zúčastnit. V roce 2016 jsme zaznamenali 4. místo na celorepublikové úrovni v našem oboru.
 6. Přírodovědný klokan - každým rokem se účastníme této soutěže. V Pardubickém kraji naši studenti obsadili v některých kategoriích nejvyšší příčky.
 7. Každoročně organizujeme besedy a přednášky, dlouhodobě spolupracujeme s manželi Motani (Namibie, Chile, Mexiko, Thajsko ad.) a s Tomášem Kubešem (Balkán, Střední Asie, Rusko, Kongo).

Konzultační hodiny

Individuální konzultace jsou možné po předchozí dohodě s vyučujícimi.

Poslední články

Zeměpisná olympiáda v nelehké době

Zeměpisná olympiáda v nelehké době

Rádi bychom alespoň touto cestou poděkovali a&nsbp;zároveň pogratulovali našim žákyním a&nsbp;žákům, kteří se letos distančně zapojili do řešení Zeměpisné olympiády.

Připravovaná adventní exkurze do Polska

Připravovaná adventní exkurze do Polska

Více informací v přiloženém dokumentu.

Nejen advent…

Nejen advent…

V úterý a středu předposledního školního týdne tohoto roku se víc než čtyři desítky našich studentů vypravily na návštěvu k rakouským a slovenským sousedům. A věru neprohloupili. K programu exkurze sice patřily zastávky na adventních trzích v rakouském Sankt Pöltenu a slovenské Bratislavě, přesto tyto oddychové body programu byly zastíněny těmi poznávacími. Malebné zříceniny hradů Hardegg a Dürstein, kostely v přilehlých městečcích a ovšem fenomenální benediktinské opatství v Melku uváděly nás návštěvníky v nelíčený úžas. Vítaným zpestřením byla návštěva stanice tygrů ussurijských v Kostelné pri Dunaji (zde jsme zahlédli 19 tygrů a 3 lvy, někteří z nás jimi byli i označkováni). Podvečerní procházka Bratislavou, návštěva dómu sv. Martina s úchvatným sousoším R. Donnera a už vzpomenutý oddych na bratislavských vánočních trzích pak celou vydařenou exkurzi završily.

Další články

 • Advent u našich jižních sousedů – připravovaný zájezd (Petr Hanus, 5. listopadu 2018)
 • 1. ročník a kvinta na exkurzi v Hradci Králové (Petr Hanus, 24. října 2018)
 • Naši sousedé (Ludmila Marešová Kesselgruberová, Ph.D., 18. září 2018)
 • Expedice Pálava (Ivana Pulgretová, 22. června 2018)
 • Připravovaný zájezd – Halstatt, Salcburk, Orlí hnízdo, Solné doly, Linec (Petr Hanus, 22. května 2018)
 • Připravovaný zájezd – údolí Loiry a Alsasko (Petr Hanus, 9. března 2018)
 • Exkurze 1.A a kvinty: Planetárium a vodní elektrárna Hučák (Renata Kriváková, 5. listopadu 2017)
 •  
   
   
  Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
  Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum