Hudební exkurze v Praze: Dvořákovo Te Deum v Rudolfínu a návštěva Werichovy vily

Autor: Ivana PulgretováPublikováno: 16. října 2017Zobrazeno: 5165×Zařazení článku: Ev, aktuality, exkurze
Hudební exkurze v Praze: Dvořákovo Te Deum v Rudolfínu a návštěva Werichovy vily
Hudební exkurze v Praze: Dvořákovo Te Deum v Rudolfínu a návštěva Werichovy vily

25 studentů z různých tříd našeho gymnázia se ve čtvrtek 5. října vydalo do Prahy nejen za hudbou. V dopoledních hodinách jsme navštívili svatostánek České filharmonie a vyslechli jsme dvě skladby Antonína Dvořáka – Biblické písně a Te Deum – základ české duchovní hudby. Koncert moderoval Petr Kadlec a slovem provázel i sám dirigent České studentské filharmonie (členové ČF, Orchestrální akademie ČF a studenti uměleckých škol) Marko Ivanović. Sólové pěvecké party patřily sopranistce Pavle Vykopalové a barytonistovi Romanu Janálovi. Už samotná budova Rudolfína a jeho atmosféra (umocněná Dvořákovou hudbou) je bezesporu zážitkem.

Odpoledne jsme se přesunuli na Kampu a zavítali do nedávno zrekonstruované a pro veřejnost otevřené Werichovy vily, kterou obývali dva mistři slova – Jan Werich a Vladimír Holan. Vzhledem k tomu, že jejich povahy byly zcela protichůdného založení, jejich soužití nebylo nikterak jednoduché. Dům byl také místem setkávání mnoha umělců divadelníků, hudebníků, filmařů i výtvarníků.

Přejít do samostatné fotogalerie (53 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum