Fyzikální exkurze Dlouhé Stráně

Autor: Iva DočkalováPublikováno: 16. října 2016Zobrazeno: 15650×Zařazení článku: M-F-Ivt, aktuality, exkurze
Fyzikální exkurze Dlouhé Stráně
Fyzikální exkurze Dlouhé Stráně

V úterý 27. 9. žáci tercie a kvarty navštívili elektrárnu Dlouhé Stráně. Po bezproblémovém ranním odjezdu a nějaké době strávené v autobusu jsme zastavili ve Velkých Losinách, kde jsme se rozdělili na dvě skupiny – na ty, kteří chtěli jít na zámek, a na ty, kteří chtěli jít do ruční papírny.

Po zajímavém výkladu na obou místech jsme se znovu sešli u papírny a pokračovali k hlavnímu cíli naší cesty, k přečerpávací vodní elektrárně Dlouhé Stráně. Nejprve jsme zhlédli krátký film, který nás seznámil se vším podstatným, načež jsme se později přesunuli k prohlídce tunelu a kaverny, v níž se nachází dvě turbosoustrojí (se dvěma největšími rezervními vodními turbínami v Evropě). Po prohlídce nás autobus vyvezl po silnici plné serpentin kolem dolní nádrže až na horní, od které se nabízel skvělý výhled na vrcholy Jeseníků. Nebyl by to ale správný výlet, aby nás nepostihl nějaký problém… Po drobné závadě u autobusu jsme tedy přibrali předem neplánovaný zážitek - sjezd z horní nádrže sedačkovou lanovkou. Zpátky do Litomyšle jsme se ale dostali již bez komplikací a domů jsme odcházeli pouze s drobným zpožděním.

Miroslav Harant, kvarta

Přejít do samostatné fotogalerie (24 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum