FVaT 2016 – Okresní kolo v Lanškrouně

Autor: Petra JaklováPublikováno: 16. února 2016Zobrazeno: 12058×Zařazení článku: B-Ch, aktuality, soutěže
FVaT 2016 – Okresní kolo v Lanškrouně (foto Iva Dočkalová)
FVaT 2016 – Okresní kolo v Lanškrouně (foto Iva Dočkalová)

Dne 12. 2. 2016 jsme vyrazili na okresní kolo Festivalu vědy a techniky v Lanškrouně. Sešli jsme se v hojném počtu před gymnáziem již v 7:25, abychom mohli o půl osmé vyjíždět z Litomyšle. Jednalo se o 29 soutěžících s 21 projekty, pedagogický dozor v podobě paní profesorky Ivy Dočkalové a dvou členek odborné poroty, a sice paní profesorky Martiny Kunderové a paní profesorky Petry Jaklové.

Počasí v Litomyšli bylo velmi příhodné pro jedince líné balit poster do igelitu. Bohužel v Lanškrouně počasí těmto jedincům připravilo doslova ledovou sprchu. Naštěstí postery se podařilo v celku a v relativně dobrém stavu transportovat z autobusu na místo určení. Po tomto náročném manévru následovala registrace, která proběhla bez větších zmatků, ačkoliv úplně bez problému se neobešla. Soutěžící Jindřich Lněnička a Ondřej Cenek byli, i přes jejich písemnou žádost, zařazeni do kategorie Junior. Vše bylo naštěstí vyřešeno mj. díky diplomatickým schopnostem paní profesorky Martiny Kunderové. Po odstranění všech těchto minoritních komplikací se tedy mohli soutěžící pustit do prezentování svých prací před odbornou porotou. Po následné poradě odborné poroty došlo na vyhlášení výsledků celé soutěže. Z naší školy byli studenti poměrně úspěšní a 25 z nich postoupilo do krajského kola, které se koná 10. a 11. března v Pardubicích. Někteří byli dokonce obtěžkáni věcnými cenami sponzorů soutěže. Jmenovitě to byli: Adam Horáček a Tomáš Heblt za projekt Éčka v životě gymnazisty, Lukáš Berger za projekt Renovace motocyklu, Michal Jindra za projekt Husité v Litomyšli a ve východních Čechách a Jindřich Lněnička za projekt Jednoduchý radiometr pro pozorování vodíkové frekvence. Po zakončení soutěže a následném sbalení posterů jsme se vydali k autobusu a vyjeli směr Litomyšl. Naneštěstí jsme byli zdrženi autonehodou mezi Lanškrounem a Svitavami. Autobus nebylo možné otočit, a tak nezbývalo nic jiného než se obrnit trpělivostí. Po dlouhém čekání se nakonec silnice částečně uvolnila, a my tak mohli pokračovat domů.

Jindřich Lněnička, 4.P

Přejít do samostatné fotogalerie (51 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum