Filip Naiser – 2. místo na mezinárodní soutěži mladých vědců v Los Angeles

Autor: Ivana PulgretováPublikováno: 20. května 2011Zobrazeno: 17202×Zařazení článku: aktuality, ocenění, soutěže
Filip Naiser – 2. místo na mezinárodní soutěži mladých vědců v Los Angeles
Filip Naiser – 2. místo na mezinárodní soutěži mladých vědců v Los Angeles

Pátek 13. května 2011 se stal šťastným dnem pro našeho studenta Filipa Naisera z oktávy. Ve „svatém týdnu“, kdy se jeho spolužáci připravovali na první část maturitní zkoušky, odletěl do Kalifornie, aby se zde zúčastnil soutěže INTEL ISEF (International Science and Engineering Fair). Svůj projekt Eye-Controlled Custor, který má pomáhat lidem zdravotně postiženým, ještě zdokonalil a získal 2. místo v oboru Computer Science. Do 17 oborů této největší a nejnáročnější soutěže vědeckých a technických projektů pro středoškoláky se letos přihlásilo 1553 studentů z 65 zemí. Prestiž této akci jistě dodává i účast pěti nositelů Nobelových cen.

Po vynikajících umístěních v soutěžích na domácí půdě i v zahraničí (vítěz soutěže I-SWEEEP v Houstonu 2010) jde o další mimořádný úspěch Filipa na kolbišti vědy a techniky a potvrzuje tak, že všechna ocenění, kterých se mu dostalo (včetně České hlavičky 2010), byla zcela oprávněná.

Filipe, gratulujeme a přejeme ti hodně úspěchů v dalším studiu na vysoké škole.

Přejít do samostatné fotogalerie (5 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum