Festival vědy a techniky pro děti a mládež – krajské kolo v Pardubicích

Autor: Tereza AdolfováPublikováno: 21. března 2017Zobrazeno: 21130×Zařazení článku: M-F-Ivt, aktuality, soutěže
Festival vědy a techniky pro děti a mládež – krajské kolo v Pardubicích (foto Tereza Adolfová)
Festival vědy a techniky pro děti a mládež – krajské kolo v Pardubicích (foto Tereza Adolfová)

Dvoudenní Festival vědy a techniky pro děti a mládež, který se již desátým rokem konal v Pardubicích, je úspěšně za námi. Ve čtvrtek 16. března soutěžící obhajovali své projekty před porotci, akce byla ale otevřena i pro školy a širší zvědavou veřejnost.

V pátek 17. března nastala chvíle nejočekávanější, došlo na vyhlašování výsledků. Do národního finále soutěže EXPO SCIENCE AMAVET, které se uskuteční v dubnu 2017 na půdě Akademie věd ČR v Praze, postoupili: Jindřich Lněnička, Daniel Dezort a Jakub Sadílek, Kateřina Macková, Helena Pokorná, Lenka Součková, Václav Cimburek, Klára Chadimová, Iveta Svobodová, Štěpán Bořek.

Jindřich Lněnička, Daniel Dezort a Jakub Sadílek postupují na Vernadského soutěž do Moskvy, která proběhne ve dnech 10. až 15. dubna 2017.

V kategorii JUNIOR byli úspěšní tito studenti: Ondřej Cenek a František Pecháček. V květnu 2017 se zúčastní týdenní stáže ve Francii.

Zvláštní ceny:

Univerzita Pardubice:

Univerzita Hradec Králové:

Cena společnosti Contipro Group: Matěj Makeš, Iveta Svobodová

Cena Krajské hospodářské komory Pardubického kraje: Ondřej Cenek

Z výše uvedených výsledků máme velkou radost! Děkujeme všem soutěžícím, kteří se letos do soutěže zapojili. Postupujícím do národního kola přejeme mnoho dalších úspěchů!

Přejít do samostatné fotogalerie (41 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum