Festival Divadlo jazyků

Autor: Helena ŽďárováPublikováno: 26. června 2009Zobrazeno: 10563×Zařazení článku: Aj, aktuality
Festival Divadlo jazyků
Festival Divadlo jazyků

18. 6. 2009 se studenti sekundy zúčastnili prvního ročníku celostátní přehlídky školních divadelních souborů Divadlo jazyků v Divadle Na Prádle v Praze. Na tomto týdenním festivalu předvedlo svá vystoupení v angličtině, francouzštině, němčině a italštině na 30 souborů z mateřských, základních, středních a jazykových škol z celé republiky. Celou akci, včetně víkendové konference pro učitele cizích jazyků, pořádala Jazyková škola Jeviště spolu se ZŠ Marjánka a Cambridge University Press.

14 studentů sekundy nacvičilo na loňskou vánoční Anglickou besídku divadelní představení v angličtině Sněhurka a sedm trpaslíků. A protože se povedlo,mělo úspěch u diváků a děti se výborně bavily, přihlásili jsme se na výše zmíněný festival.Takže teď stačilo několikrát se sejít a celou hru si znovu zopakovat, doladit některé scény, kostýmy a anglickou výslovnost, a hurá do Prahy.

Cestou z Václavského náměstí do Divadla Na Prádle na Kampě jsme míjeli Národní divadlo, někteří z herců vyjádřili překvapení, že netušili, že budou svou hereckou kariéru zahajovat přímo zde, ve Zlaté kapličce. Pohled na malé jeviště Divadla Na Prádle byl tedy potom pro některé trochu zklamáním, čekali zřejmě něco velkolepějšího. Ale když potom na tomto jevišti měli začít zkoušet, v záři reflektorů, před skutečným hledištěm, byla ve všech malá dušička.

Všem patří obdiv a poděkování za to, že překonali obavy a trému a své vystoupení zvládli s chutí, radostí a bez zaváhání. V konkurenci obstáli a tato zkušenost je pro ně, i další děti ze třídy,určitě velkou motivací pro studium angličtiny a přípravu další divadelní hry v příštím školním roce.

Přejít do samostatné fotogalerie (17 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum