Exkurze septimy a 3. ročníku – Škoda Auto Mladá Boleslav

Autor: Martina KunderováPublikováno: 10. listopadu 2017Zobrazeno: 9955×Zařazení článku: M-F-Ivt, aktuality, exkurze
Exkurze septimy a 3. ročníku – Škoda Auto Mladá Boleslav
Exkurze septimy a 3. ročníku – Škoda Auto Mladá Boleslav

Dne 31. října 2017 jsme se vydali na exkurzi do Mladé Boleslavi, konkrétně do Škody Auto. Zde jsme absolvovali v rámci fyzikální exkurze prohlídku několika expozic i výrobních prostorů automobilky.

Po příjezdu do Mladé Boleslavi naše kroky směřovaly k muzeu, kde jsme se seznámili s historií Škody Auto (dříve Laurin a Klement). Prohlédli jsme si historicky velmi cenné bicykly, motocykly a automobily pocházející z produkce této značky. Také jsme měli možnost si prohlédnout a posadit se do nového Karoqu, který nahrazuje populární Škodu Yeti. Velmi zajímavým modelem byla nová Octavia, kompletně vytisknutá na 3D tiskárně. Její cena byla neuvěřitelná, takže jsem ji raději ihned zapomenul. Poté jsme absolvovali prohlídku výrobních hal, rozkládajících se na ploše 2 km2. V první navštívené hale se lisovaly jednotlivé části aut. Ve druhé hale jsme sledovali samotnou montáž vozů Škoda Octavia, která byla nejspíše pro většinu z nás velmi překvapující. Z této montážní linky odjíždí každé dvě minuty nová Škodovka! Kromě toho jsme mohli získat informace o zaměstnancích a jejich pracovní době, zaškolování na trenažérech, benefitech, exportu a logistice vozů, ekonomických ukazatelích. Každý z nás si tu mohl najít to své ořechové.

Vzhledem k tomu, že Škoda Auto je největším exportérem a jedním z největších zaměstnavatelů v Česku, tak jí můžeme jenom přát hodně zákazníků do příštích let.

Petr Jiskra, septima

Přejít do samostatné fotogalerie (19 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum