Exkurze do Mladé Boleslavi

Autor: Martina KunderováPublikováno: 25. listopadu 2013Zobrazeno: 9808×Zařazení článku: M-F-Ivt, aktuality, exkurze
Exkurze do Mladé Boleslavi (foto Martina Kunderová)
Exkurze do Mladé Boleslavi (foto Martina Kunderová)

Dne 4. listopadu jsme se vydali na exkurzi do Mladé Boleslavi, konkrétně do Škoda Muzea, kde jsme absolvovali prohlídku několika expozic i výrobních prostor automobilky.

Hned zkraje jsme byli rozděleni na dvě skupiny, ta moje byla nejprve provedena po muzeu, kde jsme se seznámili s historií firem Škoda a Laurin a Klement. Prohlédli jsme si bicykly, motocykly a automobily pocházející z produkce těchto značek. Nejvíce mne překvapila čekací lhůta na tyto automobily za socialismu, která v NDR dosahovala i 15 let.

Poté jsme absolvovali prohlídku výrobních hal, rozkládajících se na ploše 2 km2 a zahrnujících i kuchyni, ve které je denně uvařeno 16 000 obědů. První zastávka byla lisovna, kde z plechů vznikaly na značně automatizované lince jednotlivé díly. Poté jsme měli příležitost prohlédnout si pásovou výrobu, zde pracovníci montovali jednotlivé díly do aut pohybujících se na pomalu jedoucím pásu.

Exkurze byla velmi zajímavá. Dozvěděli jsme se mnoho o procesu výroby aut, která vidíme všude kolem nás každý den.

Matěj Dirr, student 3. ročníku

Přejít do samostatné fotogalerie (15 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum