Exkurze do Microsoftu

Autor: Jakub ŠmolíkPublikováno: 9. ledna 2017Zobrazeno: 17783×Zařazení článku: M-F-Ivt, aktuality, exkurze
Exkurze do Microsoftu (foto Karel Klatovský)
Exkurze do Microsoftu (foto Karel Klatovský)

Dne 29. 11. 2016 se seminaristé z informatiky a někteří další studenti vyššího stupně Gymnázia Aloise Jiráska zúčastnili exkurze do Prahy. Cílem naší cesty byla prohlídka objektu Microsoftu.

Ráno jsme vyjeli z Litomyšle autobusem do České Třebové a následně vlakem směr Praha. Pak jsme přestoupili na metro a hurá na stanici Budějovická, nedaleko které se česká pobočka Microsoftu nachází. Možná se vám zdá, že cestování metrem je hračka a taková střední skupina, jako jsme byli my, se nerozdělí. Tak to není pravda. Najednou jsme se rozdělili na dvě skupiny: skupina paní učitelky Jaklové a skupina pana učitele Šmolíka. Ale to nevadí … počkáme na sebe. A už všichni míříme do Microsoftu.

Dva průvodci, kteří se nás v Microsoftu ujali, nás vyvezli výtahem do posledního patra na střešní zahradu. Tam jsme si zopakovali historii Microsoftu od jeho vzniku až po přítomnost, a jelikož bylo skvělé počasí, tak jsme si prohlédli panorama Prahy. Pak jsme se rozdělili na dvě skupiny (to už jsme naštěstí nacvičili) a mohla začít samotná prohlídka firmy.

Romana Drahošová, sexta

Přejít do samostatné fotogalerie (12 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum