Exkurze do firmy IVECO Vysoké Mýto

Autor: Iva DočkalováPublikováno: 16. března 2015Zobrazeno: 10994×Zařazení článku: M-F-Ivt, aktuality, exkurze
Exkurze do firmy IVECO Vysoké Mýto
Exkurze do firmy IVECO Vysoké Mýto

V úterý 10. března měli studenti 3.A a 7.P možnost nahlédnout do tajemství výroby autobusů firmy IVECO ve Vysokém Mýtě.

Nejprve si prohlédli všechny typy městských a příměstských autobusů vyráběných touto firmou a poté následovala prohlídka vlastní výroby.

Bylo velmi zajímavé sledovat laserové řezání plechů, jejich ohýbání a sváření a vůbec celý proces až po vznik kovového skeletu a jeho povrchovou úpravu. V druhé části prohlídky - na montážní lince - probíhalo osazování jednotlivých součástí. Elektrické rozvody přišly na řadu jako první, dále se lepila skla, montovaly motory a probíhala konečná kompletace včetně interiérů.

Výroba autobusů má ve Vysokém Mýtě mnohaletou tradici. Původní firma Carrosserie Sodomka, která se zabývala výrobou karoserií pro osobní automobily, později přešla na výrobu karoserií autobusů a po znárodnění byla přejmenována na závod Karosa, dnes Iveco.

Na závěr ještě následovala prohlídka krásných historických vozů s karosériemi od firmy Sodomka v nedalekém Muzeu českého karosářství.

Přejít do samostatné fotogalerie (6 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum