Exkurze Contipro

Autor: Martina KunderováPublikováno: 29. května 2014Zobrazeno: 9724×Zařazení článku: B-Ch, aktuality, exkurze
Exkurze Contipro
Exkurze Contipro

Ve čtvrtek 15. května 2014 třída sexta za doprovodu vyučujících RNDr. Jana Šlégra a Mgr. Petry Jaklové zavítala do areálu společnosti Contipro Group. Náplní nebyla pouze nějaká nudná přednáška, ale i záživná prohlídka jednotlivých oddělení od vývojových laboratoří přes „předváděčky“ nových produktů až k výrobním prostorům.

Před začátkem výkladu PR manažera Tomáše Papeže nám bylo nabídnuto bohaté občerstvení. (Jako by v Contipru věděli, jak je pro studenty před odjezdem na exkurzi obtížné přinutit se vstát z postele dříve a nasnídat se.) Bohatě hoštěni a usazeni v pohodlných sedačkách jsme poslouchali povídání o historii firmy, jejích produktech a výhledu do budoucnosti. Neposeděli jsme však nikterak dlouho.

V šestičlenných skupinkách s průvodcem a přísným harmonogramem započala examinace všelikých prostor. Měli jsme možnost nahlédnout do pracovního života zaměstnanců i chodu firmy. Byly nám předvedeny fermentační laboratoře, kde dochází k biologické syntéze kyseliny hyaluronové, dermakologické laboratoře a v neposlední řadě i pracoviště, které se zabývá výrobou doplňků stravy pro zvířata s potížemi kloubů. Přesto se největším tahákem stal přístroj na výrobu nanovláken. Sice nemá kolečka, ani neumí létat, i když zní jako startující raketa, přesto přitáhne váš pohled jako plápolající oheň.

Práce v Contipru dozajisté není pro každého. Je náročná a mnohdy i vyčerpávající, přesto si dokážu představit i uspokojení, které plyne z objevů a vývoje na takové úrovni jako v Dolní Dobrouči. A pokud si někdo myslí, že práce je tam pouze pro chemiky, biology či fyziky, musím ho vyvézt z omylu. I když v menšině, tak přece zde zaměstnávají pracovníky s humanitním vzděláním.

A tak se to zdá skoro jako zázrak uprostřed kopců a lesů orlického podhůří, ty tyčící se haly obklopené fotovoltaickými panely mezi oprýskanými vesnickými usedlostmi.

Adam Valtr, sexta

Přejít do samostatné fotogalerie (34 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum