ERASMUS+

Autor: Aneta StuchláPublikováno: 23. dubna 2017Zobrazeno: 14434×Zařazení článku: aktuality, projekty, mezakt
ERASMUS+ (foto Tereza Adolfová)
ERASMUS+ (foto Tereza Adolfová)

V týdnu od 2. do 8. 4. 2017 bylo naše gymnázium hostitelskou školou pro projekt ERASMUS+. Studenti z Maďarska, Polska, Turecka a Španělska přijeli v neděli a ubytovali se u našich studentů.

Celý týden jsme měli velice pestrý díky našemu skvělému programu, při němž jsme se všichni báječně sžili a skamarádili. V pondělí jsme si pro studenty z jiných zemí připravili na Zámeckém návrší zahajovací ceremoniál v podobě zpěvu i tance a oficiálně zde hosty uvítali i pan starosta s paní ředitelkou.

Další den jsme v rámci hodiny biologie šli měřit vodu do Loučné a zpracovali naměřená data v hodině chemie. Poslední hodinou byla fyzika, kde jsme si vyzkoušeli zajímavé pokusy. Odpoledne jsme se šli projít do Nedošínského háje, kde jsme navštívili pstruhárnu a odebrali vodu z Košíře.

Ve středu jsme jeli na celodenní výlet do Moravského krasu, kde nás čekala prohlídka Punkevní jeskyně, propasti Macocha, Domu přírody a odběr vody z řeky Punkvy. Byl to náročný den, ale s chutí jsme vstávali do následujícího dne.

Opět jsme se zúčastnili výuky tří předmětů – matematiky, anglického jazyka a zeměpisu. Poté jsme porovnali všechny vzorky vody. Na odpoledne už byl ale připraven odpočinkovější program, přemístili jsme se do tělocvičny, kde nás čekaly různé sportovní aktivity. Následovaly rukodělné velikonoční aktivity, kdy jsme se s našimi zahraničními kamarády učili plést pomlázku a barvit vajíčka. Třešničkou na dortu celého programu byla večerní diskotéka, kterou si užili nejenom studenti, ale i paní učitelky.

Španělští a turečtí studenti nás opustili už v pátek ráno, aby stihli návštěvu Prahy. Polští studenti odjeli v pátek po obědě a studenti z Maďarska v sobotu ráno. Sice jsme věděli, že se znovu shledáme, ale přesto pro nás byly odjezdy velmi těžké – v některých případech i slzavé. Celý týden jsme si užili a těšíme se na další shledání v jednotlivých zemích. Nejbližší návštěva proběhne na začátku příštího školního roku v Polsku.

Studentky z tercie

Přejít do samostatné fotogalerie (26 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum