ERASMUS+ 2019 Itálie

Autor: Aneta StuchláPublikováno: 19. prosince 2019Zobrazeno: 4836×Zařazení článku: aktuality, projekty, mezakt
Erasmus+
Erasmus+

První adventní neděli se nás šest studentů z 1. a 2. ročníku setkalo i s p. uč. Stuchlou a p. uč. Novotnou v přesně stanovený čas na nádraží v České Třebové doufaje, že váha kufru nepřesahuje stanovenou hmotnost pro cestovní zavazadlo. I přes to, že my jsme byli výjimečně přesní, náš vlak se opozdil o 20 minut. S ním jsme se tedy následně vydali směr Praha, kde jsme se autobusem dopravili na letiště Václava Havla. Po nutné kontrole jsme měli dvě hodiny času do odletu našeho letadla, které jsme využili na doladění posledních detailů na naší prezentaci o kostelech v Litomyšli. Do Říma jsme dorazili okolo sedmé hodiny večerní, kde na nás u výstupu z letiště čekal náš osobní řidič Guido, který nás za doprovodu českých ´hitů´ znějících autem, odvezl do Morlupa (malého městečka nacházejícího se kousek od Říma), kde se nacházel i klášter, ve kterém jsme byli celý týden ubytovaní. První den jsme zakončili pizzou v místní restauraci.

Následující den ráno, kdy nám sílu a hlavně veškerý přísun cukru na celý den dodala sladká snídaně, jsme byli autobusem i s ostatními účastníky (z Francie, Maďarska, Řecka a Turecka) převezeni do místní školy, kde jsme strávili téměř celý den a po návratu na pokoj, jsme se před večeří pokochali večerními klášterními zahradami. S žaludkem plným poněkud studené večeře, jsme se potom odebrali na pokoje.

V úterý a ve čtvrtek jsme se kulturně obohatili při návštěvě římských památek jako např. Koloseum, Pantheon, fontána čtyř řek na náměstí Navona, bazilika sv. Petra nebo Sixtinská kaple.

Mezi těmito dny jsme ve škole prezentovali naši připravenou prezentaci, kterou jsme ale na poslední chvíli museli z technických důvodů předělat. I přes kladné ohlasy našich nových kamarádů, nás celá situace psychicky vyčerpala. Proto se dá pochopit naše následující jednání. Pro začátek jsme ostatním národům zazpívali na chodbě italské školy některé české písně a pořádně se odvázali v tanečních kreacích, pak jsme se přesunuli do větší místnosti s dataprojektorem, kde se k nám přidali i některé ostatní národy. Naše ´tancovačka´ byla ukončena učiteli, neboť nás čekal další výlet, tentokrát na nedaleké františkánské poutní místo s kostelíčkem.

Poslední den zájezdu do Itálie, nás uvítal starosta Morlupa, provedl nás po městě, a dokonce obdaroval italskou ústavou v italštině. Večer jsme se pak se všemi rozloučili a vyměnili adresy.

V sobotu ráno se ještě někteří z nás snažili dát do kufru poslední nakoupené suvenýry a před dvanáctou hodinou odpoledne nás řidič odvezl na římské letiště, odkud nám letělo letadlo do Prahy a vlakem zpátky do České Třebové, kde celý tento náš skvělý zážitek před necelým týdnem začal.

Děkujeme všem, díky kterým jsme se mohli tohoto zájezdu účastnit a hlavně velké díky oběma paním učitelkám, bez kterých bychom si to tolik neužili.

Markéta Škochová, 2.A

Přejít do samostatné fotogalerie (24 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum