Ekobesídka po dvanácté

Autor: Martina KunderováPublikováno: 3. ledna 2012Zobrazeno: 18644×Zařazení článku: B-Ch, aktuality, eco
Ekobesídka po dvanácté (foto Michaela Hradilová)
Ekobesídka po dvanácté (foto Michaela Hradilová)

V úterý 21. 12. 2011 se v aule školy konala závěrečná Ekobesídka. Akce se účastnili studenti tříd nižšího gymnázia. Měli pestrou paletu možností, jak si zasoutěžit, získat nové informace ze světa ekologie a také se pobavit.

Celou besídkou nás báječně provedli studenti septimy Jana Vobejdová a Vítek Večeře. Fandovi Střasákovi bychom chtěli poděkovat za IT podporu.

A teď již k programu. Besídku jsme zahájili fotosoutěží na téma Náš Měsíc. Každá třída byla zastoupena minimálně jedním fotografem, častěji jich však bylo více. Autor snímku musel doputovat k mikrofonu našich moderátorů a vysvětlit, kdy a kde byl snímek vytvořen, proč právě jeho umělecký pohled je ten nejlepší. Nakonec porota udělila dvě druhá místa a jedno první. O druhou příčku se podělil Dominik Kovář (4.P) se Štěpánem Samkem a Honzíkem Vaňousem (oba 1.P). Ve fotosoutěži nás nakonec nejvíce zaujal snímek Kláry Poslušné z 1.P. Nejúspěšnější fota vám nabízíme v příloze.

Po krátké přestávce následovala premiéra videozáznamu Míši Hradilové (7.P) z letošních Mini GLOBE Games, které proběhly v říjnu 2011 v areálu Černé hory. Během 15 minut si naši studenti mohli udělat představu o průběhu přírodovědné soutěže a o náročnosti přípravy a realizace samotné akce.

Po přestávce přišla na řadu opět soutěž. Tentokrát se třídy mezi sebou utkaly o nejlepší eko-reklamu. Je nám líto, že konkurence soutěžících zde nebyla vyšší. Přesto můžeme konstatovat dobrou kvalitu a pestrost ztvárnění. Třetí místo obsadila třída kvarta s videem Kontejneři. Druhé místo obsadil Štěpán Bořek (2.P) s velmi dojemnou animací. První místo bylo uděleno studentům tercie a jejich kreativnímu dramatickému vystoupení. Pro velký úspěch byli přinuceni svůj příspěvek zopakovat.

Ráda bych poděkovala kolegům Petře Jaklové, Jakubu Šmolíkovi a studentce Míše Hradilové za pomoc při oceňování soutěžních výkonů našich studentů.

Celou akci jsme ukončili přírodovědným kvízem, který si připravila Iva Věnečková spolu s dalšími studenty kvarty. Tato část byla velmi zajímavá z hlediska nových poznatků a statistik.

Moje poslední slova budou patřit vyjádření jakéhosi postesku. Pozoruji každým rokem úbytek soutěžních nápadů a vlastní invence studentů. Nemyslím si, že naši studenti nemají potenciál, ale cítím, že dominuje tendence k pasivní zábavě. A to je opravdu škoda.

Na závěr bych ráda všem čtenářům tohoto článku popřála ekologicky čistý a prosluněný nový rok a hodně dobrých dotažených nápadů.

P. S.: Letos nastane změna v termínu přípravy naší besídky. Připravte se, v září začínáme!!!

Přejít do samostatné fotogalerie (52 fotografií)

Dokumenty ke stažení

Typ Soubor Název / komentář Velikost Přidáno
pdf fotosoutez.pdf Fotosoutěž – vybrané fotografie 497 kB 3. 1. 2012 i

Vložil: Martina Kunderová

Staženo: 579×

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum