Dopis z NASA

Autor: Martina KunderováPublikováno: 23. května 2022Zobrazeno: 797×Zařazení článku: B-Ch, aktuality, globe
Tým GLOBE
Tým GLOBE

Máme důvod na našem gymnáziu slavit! Studenti, kteří se dlouhodobě zapojují do programu Globe, obdrželi dopis od úctyhodné vědecké a výzkumné instituce.

Až z NASA přišla pochvala za velmi přesné stanovování oblačnosti na našem území, které se shoduje se satelitními snímky.

Abyste tomu správně rozuměli, program GLOBE je celosvětový program, do kterého se zapojují školy, jejichž studentům záleží na jejich okolí.

Každý týden jedna skupina zapálených gloubáků pod vedením precizní a moc šikovné organizátorky Nikči Novotné (sextánky) měří srážky, teplotu, vlhkost, pozoruje oblačnost a na konci týdne (nyní se nám cesta trochu prodloužila :-)) dojde k řece a provede hydrologická měření. Tyto výsledky poté stejně precizní Adam Horáček (oktaván) pošle do NASA.

Tato data slouží k porovnávání a stanovování změn atmosféry zaznamenané satelitem a člověkem.

Tato pochvala pro nás hodně znamená.

Všechny naše pozdní příchody způsobené měřením ledové vody a rozpoznáváním takřka identických mraků, jejichž názvy jsou pomalu stejně neskutečné jako fakt, že to Nikča Novotná a celý tým dokázal dotáhnout do takové dokonalosti, že si toho i v NASA všimli, za to opravdu stojí!

Veronika Dezortová, sexta

Dokumenty ke stažení

Typ Soubor Název / komentář Velikost Přidáno
pdf dopis.pdf Dopis z NASA 193 kB 23. 5. 2022 i

Vložil: Martina Kunderová

Staženo: 561×

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum