Díky, že jste do toho šli s námi!

Autor: Lucie KrejzováPublikováno: 2. května 2022Zobrazeno: 461×Zařazení článku: aktuality
Den pro Ukrajinu (foto Jakub Šmolík)
Den pro Ukrajinu (foto Jakub Šmolík)

Ještě jednou bychom rády poděkovaly všem, kteří se v sobotu 9. 4. 2022 účastnili události nazvané Den pro Ukrajinu. Děkujeme nejen všem studentům a kolegům, kteří se podíleli na organizaci celého programu, ale také vám všem, kteří jste nás přišli podpořit. Bez vaší účasti by se Den pro Ukrajinu nevydařil, neměl by kdo ochutnat vynikající pokrmy, tvořit ve velikonočních dílnách, pohrát si, poslechnou krásné písně, zhlédnout divadelní představení či se zúčastnit turnaje v odbíjené.

Moc si vážíme času, který žáci všech zapojených škol věnovali přípravě i vlastní akci, a velké díky patří i jejich vyučujícím za podporu a samotnou účast na této události.

Den pro Ukrajinu se vydařil, studenti byli v plném nasazení, usměvaví, obětaví a úžasní. I přes nepřízeň počasí se vše povedlo. Velikonoční trh nabízel různorodé výrobky a dekorace, v dílnách se u zdobení perníčků či kraslic a u pletení pomlázek vystřídalo mnoho šikovných rukou. Děkujeme litomyšlským základním školám, že nás přišly podpořit. Pohádka o Mařence a Jeníčkovi se velmi líbila, úspěch sklidilo také vystoupení sboru a dražba obrázků, vhod jistě přišly i tipy na výlety do okolí. Velké díky patří i středním školám, které se do akce zapojily a každá svým dílem přispěly.

Účast byla hojná a ohlasy od rodičů a veřejnosti byly moc milé. Cestu k nám si našla i řada ukrajinských rodin a věříme, že také oni byli spokojení. Kromě příjemně stráveného dopoledne máme ohromnou radost z částky, kterou se nám podařilo vydělat – neuvěřitelných 100 tisíc korun na podporu Ukrajiny! Peníze budou po dohodě s ukrajinskou komunitou rozděleny tak, aby pomohly tam, kde je to nejvíc potřeba.

Závěrem citace SMS zprávy jednoho z rodičů, která sobotní dopoledne skvěle vystihla.

„Bylo to velkolepé a velkosrdcé. Děkuji.“

Lucie Krejzová, Eva Novotná

Přejít do samostatné fotogalerie (103 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum