Den veteránů

Autor: Ludmila Marešová Kesselgruberová, Ph.D.Publikováno: 11. listopadu 2014Zobrazeno: 9679×Zařazení článku: D, aktuality
Den veteránů
Den veteránů

V pondělí 10. října proběhla na našem gymnáziu malá slavnost. Za přítomnosti studentů oktávy a 4.A a také hostů z Gymnázia v Novém Městě na Moravě byla otevřena nevelká výstava, která připomíná dosud poněkud opomíjený mezinárodní svátek, totiž Den veteránů.

Výstava je umístěná na chodu 1. patra a sestává z 10 panelů s texty a zejména obrazovým materiálem k danému tématu. Je zde objasněn smysl Dne veteránů jako připomínky hrůz všech válek, které proběhly od začátku 20. století a které zahubily i ožebračily milióny lidí této planety a nevratně poškodily ty, kteří se bojů účastnili a měli to štěstí, že přežili, tedy válečné veterány.

Vernisáž sestávala z hudebních vstupů studentů kvarty a kvinty (připravené p. prof. I. Pulgretovou), recitace sextána J. Bíbuse a projevů několika autorů výstavy – p. prof. J. Dvořáka a dvou studentek z Gymnázia v Novém Městě na Moravě. Přítomní, ale i ostatní studenti a pedagogové našeho gymnázia podpořili současné české válečné veterány zakoupením symbolu Dne veteránů, květu vlčího máku.

Přejít do samostatné fotogalerie (35 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum