Den otevřených dveří na litomyšlském gymnáziu

Autor: Inka PíchalováPublikováno: 5. prosince 2011Zobrazeno: 11178×Zařazení článku: aktuality
Den otevřených dveří na litomyšlském gymnáziu
Den otevřených dveří na litomyšlském gymnáziu

V pátek 25. listopadu proběhl na našem gymnáziu Den otevřených dveří. Zájemci o studium na naší škole, většinou v doprovodu svých rodičů, měli možnost získat informace o studiu, prohlédnout si prostory školy a sledovat zajímavé prezentace, které pro ně připravili studenti gymnázia pod vedením svých vyučujících.

Tak například prezentace v učebnách jazyků seznámily návštěvníky s výukou jazyků na škole, ale také s mezinárodními kontakty gymnázia, s poznávacími zájezdy do zahraničí a s výměnnými pobyty se studenty z Tchajwanu, Německa, Francie a Holandska.

V učebně fyziky a v chemické laboratoři probíhaly zajímavé pokusy, které návštěvníky nejen zaujaly, ale také pobavily – např. při podpisu „vlastní krví“, pokusu dokumentujícím jednu z chemických reakcí.

Zájemci o studium se také mohli seznámit s výbornými výsledky gymnazistů, kteří získali ocenění za studentské vědecké práce, a s úspěchy absolventů ve vědeckých soutěžích na celostátní i mezinárodní úrovni.

Budoucí studenti našeho gymnázia odcházeli s konkrétními představami o studiu a aktivitách na naší škole a odnášeli si nejen materiály s učebními plány, termíny zkoušek a ukázkovými přijímacími testy, ale také origramy, které si pod vedením naší výtvarnice sami zhotovili.

Přejít do samostatné fotogalerie (82 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum