Den otevřených dveří na gymnáziu

Autor: Karel ŠtarmanPublikováno: 6. prosince 2012Zobrazeno: 11280×Zařazení článku: aktuality
Den otevřených dveří na gymnáziu
Den otevřených dveří na gymnáziu

V pátek 30. listopadu proběhl na naší škole „Den otevřených dveří“, určený především zájemcům o studium na našem gymnáziu, ale i jejich rodičům.

Po celý den – od 9 do 17 hodin – bylo v prostorách školy k vidění mnohé, a to nejen klasické učebny a jejich vybavení. V chemické laboratoři mohli návštěvníci s napětím sledovat různé pokusy, v učebně fyziky mnozí obdivovali obratné kousky z oboru elektřiny či magnetismu, ti menší si sami něco vyrobili z papíru v učebně výtvarné výchovy.

V několika třídách se prezentovaly úspěchy žáků školy, především v soutěžích Amavet, Globe, středoškolské odborné činnosti, v olympiádách apod. Zajímavé chvilky návštěvníci jistě strávili v učebně biologie, kde se dozvěděli řadu informací o výměnných studijních pobytech našich gymnazistů se studenty z Tchaj-wanu nebo z Německa. V nabídce našich nepovinných předmětů je také výuka japonštiny, o té se naši návštěvníci nejvíce dozvěděli v právě probíhající hodině, kterou vedl pan Prokop.

K dispozici zde byly také materiály k přijímacím zkouškám na gymnázium od společnosti SCIO z minulých let. Na nástěnkách se každý mohl dočíst o úspěšnosti našich absolventů při přijímacích zkouškách na vysoké školy ve školním roce 2011/2012. Důležitou informací pro zájemce o studium byla nabídka přijímacích zkoušek nanečisto (budou se konat v březnu 2013) a také nabídka přípravného kurzu k přijímacím zkouškám. Ten by měl pomoci všem při postupu řešení jednotlivých otázek z češtiny, matematiky i OSP.

Příjemným zjištěním pro všechny organizátory akce byla bohatá účast několika desítek žáků 9. i 5. tříd základních škol a ještě většího počtu jejich rodičů a příbuzných.

Už teď se těšíme na naše nové žáky ve školním roce 2013/2014.

Přejít do samostatné fotogalerie (58 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum