COMENIUS - ITÁLIE

Autor: Eva NovotnáPublikováno: 21. listopadu 2013Zobrazeno: 20378×Zařazení článku: Aj, aktuality, projekty, exkurze, mezakt
COMENIUS - ITÁLIE
COMENIUS - ITÁLIE

Slunce, moře, obří italská zmrzlina... tak takové zpříjemnění školního stereotypu nás čekalo v posledním říjnovém týdnu. Po velmi, ale opravdu velmi náročných přípravách a dnu stráveném na letištích a ve vzduchu jsme konečně dorazili na italskou pevninu. S nadšením jsme se přivítali s našimi hostiteli.

S trochou strachu, ale hlavně zvědavosti jsme vyjeli směrem k našim dočasným domovům. Byl to celkem zvláštní pocit, ujíždět v noci luxusním BMW rychlostí 180 km/h neznámo kam. Nakonec se ale náš strach ukázal jako zbytečný, neboť jsme po zběsilé jízdě skončili v krásných sídlech. Vlastní pokoj a koupelna byly samozřejmostí, někteří šťastlivci měli i vlastní patro. Už tehdy jsme věděli, že o nás bude dobře postaráno, a rozhodně jsme se nemýlili. Díky našim skvělým italským kamarádům nám za celý týden nic nechybělo, což se projevilo hlavně na naší hmotnosti :-). I když byly italské speciality báječné, dělali jsme i jiné věci, než jen jedli.

Náš program byl vskutku bohatý, téměř nabitý k prasknutí, ale jak jsme rychle zjistili, italská hodina znamená ve skutečnosti tři, takže naší náplní bylo především čekání na italský doprovod. I takové chvíle jsme si ale dokázali užít po svém. Navštívili jsme přístav, krásné historické městečko a místní katedrálu, pláž, továrnu na parfémy, muzeum, hlavní město Kalábrie Reggio di Calabria a mnoho dalších.

Pořádného dobrodružství jsme se taky dočkali. Kvůli velmi problémovému nakupování v letištní Duty free zóně na nás čekalo celé letadlo a už to málem vypadalo, že odletí bez nás. Vše ale dobře dopadlo a my usedli na svá místa v letadle, mířícím zpět do Čech. Celý týden byl super, takže se nám jen těžko loučilo a nějaká ta slzička přece jen ukápla. S našimi kamarády jsme si však natolik porozuměli, že pokud všechno dobře půjde, příští léto je navštívíme. Také bychom moc rádi poděkovali našim profesorkám Novotné a Dosedělové, které i přes bojové podmínky neztrácely trpělivost a umožnily nám strávit krásný týden.

M. Honzíková

Přejít do samostatné fotogalerie (4 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum