Co dělali žáci nižšího gymnázia v době maturit? Pracovali s ACETem.

Autor: Šárka ChalupníkováPublikováno: 27. června 2021Zobrazeno: 1606×Zařazení článku: Sv, aktuality
Gymnázium Litomyšl
Gymnázium Litomyšl

V maturitním týdnu zavítali mezi studenty nižšího gymnázia lektoři vzdělávacího program ACET, aby se věnovali projektům primární prevence. Studenti se v projektovém dopoledni formou zajímavých výchovně vzdělávacích aktivit seznámili s problematikou a riziky v některých oblastech prevence rizikového chování. Cílem programu je prostřednictvím interaktivních workshopů seznámit žáky základních škol s danou problematikou a tím předcházet rizikovému chování, případně snížit možnost výskytu takového chování u žáků či v třídních kolektivech.

A s jakými tématy studenti pracovali? Prima se podívala, jaká jsou skrytá nebezpečí internetu. Sekunda zjišťovala, jak bolí šikana. Tercie se věnovala tématům sebepojetí a sebepřijetí spojených s kultem krásného těla, poruchou příjmu potravy a sebepoškozováním. A na kvartu čekalo téma předsudků, diskriminace, xenofobie a rasismu v historickém kontextu. Věřím, že pro studenty byl program přínosem a z dopoledne se sympatickými lektory si odnesli mnoho inspirace i námětů k zamyšlení se nad světem kolem sebe, a především nad svojí rolí v něm.

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum