Cesta za špičkovými atlety světa

Autor: Šárka ChalupníkováPublikováno: 31. května 2016Zobrazeno: 11376×Zařazení článku: Tv, aktuality, exkurze
Cesta za špičkovými atlety světa
Cesta za špičkovými atlety světa

Dne 20. května byl k naší škole přistaven autobus a po nalodění naší početné atletické výpravy se s námi rozjel směr Ostrava-Vítkovice.

Jen co si před vítkovickým stadionem ověřili, že nejsme teroristé a že se nechystáme vyhodit stadion do povětří, byli jsme vpuštěni dovnitř. Jako už několikátý rok jsme seděli v jednom z nejlepších sektorů - viděli jsme na všechno.

Na Zlaté tretře se představili jak špičkoví domácí atleti, tak atleti z jiných zemí. 400metrovou trať si zaběhl několikanásobný halový mistr Pavel Maslák, na stejně dlouhé trati s překážkami se publiku představila mistryně světa Zuzana Hejnová, v dálkařském sektoru létal do písku Radek Juška a letošní meeting ukončil běh na 1500 m European Challenge s Jakubem Holušou. České zastoupení nechybělo skoro v žádné z disciplín.

Největším lákadlem meetingu byl ovšem zcela jiný muž, Jamajčan, který se původně zabýval kriketem - nejrychlejší muž planety, Usain Bolt. Podle všech očekávání tento vytáhlý chlapík svoji 100metrovou trať s přehledem ovládl.

Po doběhu Bolta do cíle jako by se na stadionu strhla vlna šílenství. Všichni (včetně většiny z nás) se tlačili k dráze, aby si mohli domů odvézt cenný suvenýr - podpis Usaina Bolta. Poté co byla paní, která hlídala přístup přímo k dráze poražena (a to doslova), podařilo se některým z nás Boltův autogram ukořistit.

Ve chvíli, kdy Usain Bolt opustil stadion, zmizela téměř polovina všech atletických fanoušků. Ale těm, kteří vydrželi na stadionu až do konce, se dostalo odměny v podobě napínavého boje o vítězství v oštěpařském sektoru, do kterého byli zapojeni i čeští oštěpaři. Posledním hodem nakonec zaslouženě zvítězil Němec Thomas Röhler.

Nakonec meetingu byli vyhlášeni král a královna letošního ročníku a stali se jimi již zmiňovaný T. Röhler a česká tyčkařská jednička Jiřina Ptáčníková.

Po krásných zážitcích jsme nasedli do autobusu a vraceli se zpátky do Litomyšle. Nejsme smutní, že letošní Tretra skončila, a víte proč? Protože za rok jedeme do Ostravy zas!

Pája Šnajdrová

Přejít do samostatné fotogalerie (43 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum