Ceny z národního kola vědeckotechnických projektů pro naše gymnázium

Autor: Martina KunderováPublikováno: 30. dubna 2014Zobrazeno: 17133×Zařazení článku: B-Ch, aktuality, ocenění, soutěže
Ceny z národního kola vědeckotechnických projektů pro naše gymnázium
Ceny z národního kola vědeckotechnických projektů pro naše gymnázium

Ve dnech 24. a 25. dubna 2014 proběhl na Akademii věd ČR již XXI. ročník soutěže vědeckých a technických projektů středoškolské mládeže EXPO SCIENCE AMAVET. Garantem celé akce byla jako v minulých letech Akademie věd ČR, letos však komise měla mezinárodní složení (zástupce z Pekingu).

Naše gymnázium bylo zastoupeno pěti projekty z oblasti fyziky, biochemie, fyzikální chemie, psychologie a pedagogiky. Stejně jako loni se do nejvyšší soutěže nominovala Kateřina Valentová (6.P) s projektem Adherence k suplementační léčbě vápníkem a vitaminem D u postmenopauzálních žen s rizikem osteoporotické zlomeniny, dále Dominik Kalivoda (2.A) s prací Nenápadné zlo a tentýž žák s Magdalénou Pohorskou (2.A) a projektem Škola hrou aneb vše lze udělat zábavnější. Na hlavní cenu soutěže naši studenti letos nedosáhli, přesto si odvezli dvě speciální ceny. Matěj Dirr (3.A) s projektem Elementární částice obdržel cenu děkana Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT a jednorázové stipendium. Projekt Titan - měsíc nové dimenze, který vypracovali Daniel Dezort a Jakub Sadílek (oba 4.P), získal cenu hlavního sponzora soutěže ČEZ. V závěrečném hodnocení porota vyjádřila chlapcům obdiv za kvalitu projektu a srdnatost, neboť věkově patří do kategorie nižší.

Soutěž byla letos velmi náročná a vyčerpávající. Ke každému projektu v průběhu obou dnů došlo průměrně sedm, v některých případech až dvanáct hodnotitelů. Vzhledem k tomu, že se prezentovalo v anglickém jazyce, musím poděkovat i kolegům-angličtinářům za ochotu a pomoc při přípravě. Naši studenti to zvládli opravdu velmi dobře.

Přejít do samostatné fotogalerie (14 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum