Branný závod

Autor: Petr HanusPublikováno: 15. října 2008Zobrazeno: 11264×Zařazení článku: Tv, soutěže
Branný závod (foto Petr Hanus)
Branný závod (foto Petr Hanus)

25. září 2008 se uskutečnil na Fakultě vojenského zdravotnictví UO v Hradci Králové 1. ročník Branného závodu pro gymnázia. Je určen pro starší studenty gymnázií, tedy pro třetí a čtvrté ročníky. Za poněkud nepříznivého počasí se závodu zúčastnilo 8 čtyřčlenných družstev. Z našeho gymnázia jela družstva dvě. První družstvo s názvem MILITARY tvořili: Tomáš Kroužil, Martin Hašek, Petr Bubeníček ze septimy a doplňovala je Veronika Rožková ze 4. ročníku. Druhé družstvo – GÁJOVÉ zastupovali: Štěpán Kotyza, Katka Čejková ze 4. ročníku, Honza Lukášek a Vojta Pekař z oktávy.

Každé družstvo muselo splnit 7 disciplín ( střelba, přesun, první pomoc, hod granátem, překonávání vodního toku, transport raněného, slanění z mostu), a to v co nejkratším čase. Jednotlivé disciplíny byly bodově ohodnoceny a součet rozhodl o pořadí. Gájové obsadili 4. místo a Military se umístili hned za nimi na 5. místě.

Katka Čejková, 4. ročník

Přejít do samostatné fotogalerie (19 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum