Boom shaka laka mezi nejlepšími!

Autor: Šárka ChalupníkováPublikováno: 11. dubna 2016Zobrazeno: 10786×Zařazení článku: Tv, aktuality, soutěže
Boom shaka laka mezi nejlepšími!
Boom shaka laka mezi nejlepšími!

Dne 1. 4. 2016 se ve sportovním areálu brněnského VUT konal kvalifikační turnaj ve florbale pro 8 nejlepších východočeských středoškolských týmů, které se utkaly o 2 postupová místa do velkého finále celé soutěže. Do Brna se sjela družstva ať už z Třebíče, Zlína, Olomouce, či dokonce z Českého Těšína, který zde reprezentovalo Polské gymnázium.

Mezi účastníky nemohl chybět ani tým Boom shaka laka reprezentující jak litomyšlské gymnázium, tak celý Pardubický kraj, který sem přijel i s početným kotlem fanoušků. Ti se v žádném případě nešetřili ani minutu, povzbuzovali, fandili a hlasitě hnali mužstvo za vítězstvím!

Týmy byly rozděleny do 2 čtyřčlenných skupin, ve kterých se hrálo systémem každý s každým, kdy nejlepší celky postupovaly do semifinále, které sehráli vítězové skupin s celky na druhých místech z opačné skupiny.

Náš tým byl zařazen do skupiny B, ve které postupně narazil na výběry z Hradce Králové, Ostravy a své snažení v základní skupině zakončil soubojem s hosty z Českého Těšína. 3 zápasy, 3 body. Taková byla bilance mužstva Boom shaka laka, které ve své skupině po 1 výhře a dvou těsných porážkách obsadilo třetí místo, a tudíž se mohlo připravovat na zápas o 5. místo. V tomto utkání si naši kluci opět se svým soupeřem z Olomouce dokázali poradit, a mohli tak slavit 5. místo ve východní divizi a celkově 10. místo v celé středoškolské soutěži.

Velké poděkování patří všem hráčům, kteří se podíleli na tomto skvělém výsledku, a také paní učitelce Šárce Chalupníkové, která působila v roli kouče našeho mužstva. Individuálnímu ocenění se dostalo našemu kapitánu Martinu Štarmanovi, který byl nominován do All-stars výběru kvalifikačního turnaje. Mezi další opory patřil náš brankář Pepa Jireček, který nejednou podržel celý tým svými výbornými zákroky proti soupeřovým střelám. Dalšími reprezentanty naší školy jsou Štěpán Švec, Dominik Voříšek, Vojta Folta, Honza Kašpar, Michal Sokol, Honza Pakosta, Kuba Nešpor a Petr Jiskra. Ať už pro hráče, tak i pro fanoušky to byl krásný výlet a všichni jsme si z moravské metropole odvezli spoustu zážitků!

Pavel Kovář

Ráda bych poděkovala florbalistům za předvedenou hru ve všech fázích soutěže. Pochvalu za sportovní výkon si však zaslouží i bouřící tribuna fanoušků z 6.P a 2.A. Děkuji moc všem!

Šárka Chalupníková

Přejít do samostatné fotogalerie (138 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum