Bílí hadi jsou borci!!

Autor: Šárka ChalupníkováPublikováno: 16. dubna 2018Zobrazeno: 5967×Zařazení článku: Tv, aktuality, soutěže
Bílí hadi jsou borci!! (foto Šárka Chalupníková)
Bílí hadi jsou borci!! (foto Šárka Chalupníková)

Ve středu 4. 4. 2018 vyrazila florbalová parta na republikovou kvalifikaci do Jihlavy. Tři ročníky po sobě si florbalisti svou hrou vybojovali účast mezi 15 týmy v republice. Pro polovinu týmu to byla poslední možnost jak se posunout ještě o stupeň výš – do TOP 6 ČR.

Týmy v Jihlavě byly vyrovnané a šance pro všechny stejné. První zápas nás navnadil a povzbudil do dalšího boje, neboť se soupeřem z Boskovic jsme si hladce poradili a zapsali si výhru 6:3. Zápas s Třebíčí byl soubojem o postup. Počáteční náskok soupeře jsme disciplinovaným výkonem a soustředěným tlakem dotáhli. Vyrovnání našim hadům stačilo na postup. I když jsme v závěru zápasu měli více ze hry a hrálo se spíše na soupeřově polovině, střela soupeře na naši branku 30 sekund před koncem zápasu byla úspěšná. Přesto se kluci ještě snažili nepříznivý stav otočit, ale při power play dostali gól do prázdné branky. Tentokrát sportovní štěstí sedlo na florbalky třebíčských florbalistů. Obsadili jsme krásné druhé místo, i když v tu chvíli bylo velkým zklamáním.

Chtěla bych všem klukům poděkovat za vzornou reprezentaci školy. Naši hadi si podle mého názoru tento rok moc zasloužili postoupit do TOP finále. Nejen jako odměnu za všechna vybojovaná utkání posledních let, ale především za výbornou hru v ročníku letošním. Třešinka na dortu v podobě TOP 6 nebyla, přesto klobouk dolů a díky.

Budeme se těšit na ročníky příští, i když stejně jako se had svléká z kůže, i naši florbaloví hadi projdou obměnou. Florbalovou řadu s odchodem matadorů z oktávy a čtvrťáku nahradí „lajna“ hokejová. Snad bude stejně úspěšná.

Přejít do samostatné fotogalerie (7 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum