Basketbalová Moravská Třebová

Autor: Šárka ChalupníkováPublikováno: 4. prosince 2017Zobrazeno: 5152×Zařazení článku: Tv, aktuality, soutěže
Basketbalová Moravská Třebová
Basketbalová Moravská Třebová

Moravské Třebové připadá každoročně pořádání okresního kola košíkové chlapců a dívek. Na cestu v úterý 21. 11. 2017 jsme tentokrát vyrazili s dvěma týmy. Děvčata si postup vybojovala v utkání se SPgŠ Litomyšl. Pánové postoupili bezpracně, v Litomyšli se soupeř nenašel.

V Moravské Třebové na náš chlapecký tým čekali soupeři z Gymnázia Svitavy a Vojenské střední školy v Moravské Třebové. Oba soupeři však byli nad síly našich basketbalistů. Náš tým byl složen převážně ze studentů prvního ročníku, a to se odrazilo na herním projevu. Chlapci tak po loňském postupu na republikovou kvalifikaci zažili sešup na nižší příčky na stupních vítězů. Z nejvyššího stupínku poskočili na místo třetí. Potenciál do dalších let tu však je a budu se těšit, že příští rok si se soupeři poradíme lépe.

Děvčata měla soupeřky z Gymnázia Svitavy a Gymnázia Jevíčko. Síly, herní um a nasazení se odrazily ve výsledku – jedna porážka (s hráčkami z Jevíčka dívky odehrály vyrovnanou partii a porážka o dva koše mrzela) a jedno vítězství (se soupeřkami ze Svitav si hravě poradily) nám přinesly druhé místo v celkovém pořadí.

Všem účastníkům děkuji za hru a reprezentaci školy.

Přejít do samostatné fotogalerie (4 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum