Adventní radovánky

Autor: Ivana PulgretováPublikováno: 14. prosince 2011Zobrazeno: 11880×Zařazení článku: Ev, aktuality, kultura
Adventní radovánky
Adventní radovánky

V podvečer 6. prosince jsme se společně sešli ve velkém sále Smetanova domu, abychom si i letos užili předvánočních radovánek.

Při slavnostní Glorii, kterou nám zahráli na trubky Zdeněk Bydžovský, František Střasák a na klavír je doprovodila Iva Věnečková, už na pódiu stáli naši nejmladší studenti. Už se nemohli dočkat až nejen zazpívají své písně, ale pošlou do publika svoje vlastnoručně vyrobené vlaštovky, na které napsali ta nejkrásnější vánoční přání. Sekunda zase svá přání zazpívala v písních Tomáše Kluse. Tercie si užila Tichou noc i s jinými národy, a tak se na pódiu objevila Francouzska, Němka s houslemi, Skot, Ruska, dokonce japonský pár a nakonec přišla i Mařenka a český Honza. Kvarta si společně s Karlem Teleckým zazpívala „po moravsku“ Husličky (písničku V. Redla). Prváci a kvintáni nás ve svém songu seznámili s osudem vánočních kaprů a saxofonovému sólu Marušky Maršálkové nemohl nikdo odolat, a tak došlo i na tanec. Druháci a sextáni zazpívali píseň, která by se mohla stát i mottem – Dokud se zpívá, ještě se neumřelo - a program jednotlivých tříd uzavřeli písní Last Christmas.

Během tohoto adventního setkání byl také oceněn starostou města p. M. Kortyšem student Matěj Kmošek za svoji odbornou historickou práci (1. místo v celonárodním kole SOČ). Matějovi ale i všem ostatním posluchačům krásně zazpívali Krásu Lucka Bílá – Tomanová a Karel Gott – Telecký, na klavír hrála Martina Půlkrábková (všichni ze 4. ročníku) a na housle jako vždy skvěle doprovázela Jana Věnečková.

Na závěr se radovali všichni zpěváci a muzikanti, a tak jsme si společně zazpívali Happy Xmas, Den přeslavný a přidali jsme ještě hit letošních Vánoc - Půlnoční.

Šťastné a veselé!

Přejít do samostatné fotogalerie (131 fotografií)

Dokumenty ke stažení

Typ Soubor Název / komentář Velikost Přidáno
pdf program.pdf Program 276 kB 14. 12. 2011 i

Vložil: Ivana Pulgretová

Staženo: 574×

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum