Adventní radovánky 2014

Autor: Ivana PulgretováPublikováno: 2. ledna 2015Zobrazeno: 10566×Zařazení článku: Ev, aktuality, kultura
Adventní radovánky 2014 (foto Jakub Šmolík)
Adventní radovánky 2014 (foto Jakub Šmolík)

Ve středu 10. prosince jsme společně slavili advent. Již tradičně jsme se podvečer sešli ve Smetanově domě, abychom si zazpívali, těšili se na vánoční svátky, doufali ve spokojený nový rok a při tom se radovali se svými blízkými a přáteli.

Poprvé se zde představili naši primánci a potěšili nejen své rodiče anglickou koledou a písničkou z pohádky Ať žijí duchové, ve které jasně zaznělo, že teď už opravdu rostou do slečen a mladých mužů. Jako vždy vystoupily všechny třídy nižšího gymnázia a zpívaly krásně. Tak krásně, že neodolal ani náš pan školník Pavel Kovář a s kvartou si zahrál v písničce Sliby se maj plnit o Vánocích sólo na foukací harmoniku. Děkujeme (i za ten krásný kovbojský klobouk). První část programu zakončili naši hosté ze septimy a třetího ročníku, kteří si ukradli chvilky od studia a naučili se písničku z filmu Láska nebeská.

Než jsme postoupili do druhé části večera, předal starosta Litomyšle pan Radomil Kašpar ocenění nejlepší student školního roku 2013/2014 Tomáši Nekvindovi za mimořádně úspěchy na poli vědy - fyziky.

A poté přišla chvíle, na kterou se těšili všichni (nejen aktivní pořadatelé Charity Day) – prezentace fotografií, jež dokumentovaly atmosféru charitativního dne u nás na gymnáziu 29. listopadu. Následovalo předání šeku na 70 000 Kč do rukou pana Jana Janypky, ředitele Speciální školy v Litomyšli, které byl výtěžek letos věnován.

Poté už patřil program studentům vyššího gymnázia. Věřím, že všichni s pochopením vyslechli píseň prváků o tom, že nejen Xindl X je V blbým věku, ale i oni. A pak se k nim přidali kvintáni a následovala myslím užitečná hudební rada Don´t worry, be happy. A nejen to – byl i hudební klip. A za ten patří dík nejen jeho protagonistům Josefu Jirečkovi, Romanu Miltákovi a Danu Dezortovi, ale především kameramanu, scénáristovi a režisérovi v jedné osobě – Dominiku Kalivodovi. Díky!

Z betléma se ozývá v podání sexty a druhého ročníku bylo symbolickou tečkou za programem tříd, ale i jejich školní hudební výukou. Příští rok už mohou být našimi milými hosty.

Loučili jsme se jako vždy společným zpěvem písní Den přeslavný, Happy Xmas a Půlnoční.

Krásné Vánoce a šťastný nový rok všem!

Přejít do samostatné fotogalerie (83 fotografií)

Dokumenty ke stažení

Typ Soubor Název / komentář Velikost Přidáno
pdf program.pdf Program 557 kB 2. 1. 2015 i

Vložil: Ivana Pulgretová

Staženo: 568×

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum