Adventní radovánky 2012

Autor: Ivana PulgretováPublikováno: 19. prosince 2012Zobrazeno: 10456×Zařazení článku: Ev, aktuality, kultura
Adventní radovánky (foto Jan Šlégr)
Adventní radovánky (foto Jan Šlégr)

Pro letošní předvánoční muzicírování jsme zvolili datum 12. 12. 2012, a tak jsme se minulou středu opět sešli s našimi studenty, jejich rodiči, prarodiči a kamarády, abychom si i letos užili adventního zpívání. Studenti se celý měsíc pilně připravovali, aby svým blízkým o Vánocích předali trochu radosti. A určitě se jim to podařilo.

Tento podvečer byl také příležitostí, aby byl předán šek na 35 000 Kč zástupcům LDN v Litomyšli panu MUDr. Tomáši Ducháčkovi a vrchní setře paní Anně Brdíčkové. Je to suma, o kterou se zasloužili naši studenti, když věnovali svůj um, energii a volný čas na přípravu Dne pro charitu, který se uskutečnil 1. prosince na našem gymnáziu. Sami studenti se rozhodli věnovat výtěžek dlouhodobě nemocným v nemocnici U Svaté Kláry. Za to jim patří veliký dík. Pro nás, jejich učitele, je potěšitelné, že máme na našem gymnáziu mladé lidi nejen chytré, přemýšlivé, šikovné, ale i myslící na druhé a hlavně ochotné pomoci. Nejen nás to jistě naplňuje nadějí.

Program adventních radovánek patřil hudbě a radosti a radost měl jistě i nejlepší student gymnázia za rok 2012 Ondra Vacek, kterému přišel gratulovat k jeho úspěchům sám starosta města Michal Kortyš.

Jako vždy jsme setkání zakončili společnými písněmi. I letos jsme si popřáli slovy české vinšovní koledy: „Abychom k vám za rok přišli a vás ve zdraví zas našli, radujme se, veselme se v tomto novém roce.“

Spokojený a klidný advent!

Přejít do samostatné fotogalerie (56 fotografií)

Dokumenty ke stažení

Typ Soubor Název / komentář Velikost Přidáno
pdf program.pdf Program 195 kB 19. 12. 2012 i

Vložil: Ivana Pulgretová

Staženo: 572×

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum