Adventní radovánky 2010

Autor: Ivana PulgretováPublikováno: 16. prosince 2010Zobrazeno: 10965×Zařazení článku: aktuality, kultura
Adventní radovánky 2010 (foto Jakub Šmolík)
Adventní radovánky 2010 (foto Jakub Šmolík)

Ve středu 8. prosince jsme se sešli ve Smetanově domě, abychom se i letos společně radovali v adventním čase a oslavili blížící se Vánoce.

Tradiční adventní radovánky zahájili naši nejmladší studenti z primy a sekundy a připravili tak pódium pro Filipa Naisera, svého staršího spolužáka z oktávy, kterému pan starosta předal dar města Litomyšle a popřál mu mnoho úspěchů na cestě do zámoří, kam se Filip vydá na jaře příštího roku, aby se zúčastnil se svým projektem mezinárodní soutěže Intel ISEF.

Filipovi a samozřejmě celému sálu pak přáli krásný vánoční čas „hosté“ letošního koncertu – studentky a studenti septimy a 3. ročníku. Poslední slovo v této písni ovšem patřilo panu profesoru Janu Havlovi (kytaristovi naší „vánoční kapely“ a také fyzikáři našeho gymnázia).

A pak už se na pódiu střídaly třídy tercie, kvarta, kvinta a 1. ročník, sexta a 2. ročník. Zazněly koledy a písně lidové i umělé, české i světové.

Jako vždy závěr patřil Lennonově písni Happy Christmas a středověké české koledě Den přeslavný, neboť text této písně je jistě společným přáním nás všech.

Přejít do samostatné fotogalerie (77 fotografií)

Dokumenty ke stažení

Typ Soubor Název / komentář Velikost Přidáno
pdf program.pdf Program 148 kB 16. 12. 2010 i

Vložil: Ivana Pulgretová

Staženo: 573×

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum