Adapťák Borová

Autor: Ivana PulgretováPublikováno: 20. září 2016Zobrazeno: 9637×Zařazení článku: aktuality
Adapťák Borová
Adapťák Borová

Začátek září byl pro nás, prváky, v mnoha věcech nový – nová škola, nová třída, nové učení, nové předměty, noví učitelé a hlavně noví spolužáci. A tak jsme ve středu 7. září odjeli s primány a několika učiteli do kempu v Borové u Poličky, abychom se „adaptovali“.

Ráno jsme se sešli před školou, všichni natěšeni na mnohá dobrodružství. Vyrazili jsme už před půl devátou, a tak nám dopoledne zbyl čas na první seznamovací hry i koupání. Hned po obědě následoval 4kilometrový výstup na Lucký vrch, odkud byl krásný výhled do krajiny.

Druhý den začal zhurta - v 7 hodin budíček a 7,05 rozcvička. Pak snídaně, kurz zdravovědy a 1. první pomoci s praktickým nácvikem. Figurínu se nám však i přes naše velké úsilí oživit nepodařilo. Po poobědní pauze následovalo zdolávání lanových překážek, při kterém jsme se učili vzájemně se jistit a důvěřovat spolužákům. Večer byl krásný a teplý, na obloze Velký vůz, a tak nemohl chybět táborák a buřty a samozřejmě „písně táborových ohňů“ v podání Jakuba (kytara), Michala (flétna) a našich třídních „arizonských pěnic“.

Poslední den jsme si stihli jen zabalit, uklidit chatky a zalyžovat si na trávě, a potvrdit tak, že v ne ve dvou, ale 27 se to lépe táhne.

Myslím, že adaptační kurz se podařil, seznámili jsme se a doufám, že následující 4 roky budou úžasné.

F. Šplíchal, 1. ročník

Přejít do samostatné fotogalerie (50 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum