7 kroků k ekologii

Autor: Martina KunderováPublikováno: 22. června 2021Zobrazeno: 1806×Zařazení článku: B-Ch, aktuality
7 kroků k ekologii
7 kroků k ekologii

Déle než rok bojujeme s pandemií. Problémy klimatu šly stranou. Stále tu však jsou a musíme k nim vrátit naší pozorností... a to hned!

V rámci Týdne pro klima 14.–20. 6. proběhla na našem gymnáziu výstava s názvem „7 kroků k ekologii“. Na chodbě druhého patra směrem k učebně biologie viselo sedm plakátů o různých oblastech ekologie (voda, pralesy, odpad, …), které čtenářům poskytly základní informace o jednotlivých oblastech a tipy, co můžou dělat, aby byli v této oblasti šetrnější k přírodě. Jako bonus si studenti mohli vylosovat ekologickou výzvu právě pro Tebe.

Autorem výstavy je student sexty Vojtěch Juza: ,,Změna klimatu je obrovský problém a čím déle ji neřešíme, tím horší budou její dopady, obzvlášť na naši generaci. Málokdo si však uvědomuje závažnost tohoto problému, a proto jsem vytvořil tuto výstavu, abych ostatním ukázal, proč musíme změnit naše chování a jak to udělat.“

Pokud jste si všechny plakáty nestihli přečíst, tak nezoufejte, budou viset ve třídě chemie. A jestli nejste z našeho gymnázia, můžete se těšit na další výstavu těchto plakátů, která již bude otevřená veřejnosti.

Vojtěch Juza, 6.P

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum