1. ročník a kvinta na exkurzi v Hradci Králové

Autor: Petr HanusPublikováno: 24. října 2018Zobrazeno: 5386×Zařazení článku: Z, aktuality, exkurze
1. ročník a kvinta na exkurzi v Hradci Králové
1. ročník a kvinta na exkurzi v Hradci Králové

V pondělí 15. října jsme se společně s 1.A a dvěma učiteli vydali na exkurzi do Hradce Králové. Tady se k nám připojila paní učitelka Adolfová a zavedla nás k soutoku Labe a Orlice, poté už jsme se s očekáváním vydali k budově vodní elektrárny Hučák. Zde jsme zhlédli úvodní film s kratší přednáškou o historii elektrárny a o ostatních vodních elektrárnách na řece Labi. Dále následovala podrobnější interaktivní prohlídka vzdělávací části informačního centra skupiny ČEZ, která elektrárnu provozuje. V této části budovy bývala rozvodna, a tak jsme si mohli mimo využití obnovitelných zdrojů představit i vybavení elektrárny před sto lety. Po exkurzi v elektrárně jsme si užili hodinový rozchod v centru Hradce Králové.

Najedení a také spokojení jsme autobusem dojeli na kraj města, kde nás čekala návštěva hvězdárny a planetária. Po krátkém odpočinku ve vestibulu jsme všichni nechali své batohy a hlavně mobily v šatně a nahrnuli se do interaktivního sálu planetária. Slunce na plátně zapadlo a my se objevili mezi tisíci hvězd. Pozorovali jsme reálné rozložení hvězd a vesmírných těles na obloze a něco se o vesmírných objektech naučili. Za dvě hodiny jsme viděli celý nám známý vesmír, což nás trochu unavilo. Přece jenom cestovat vesmírem není nic jednoduchého. Abychom se trochu probrali, zastavili jsme se ještě v hvězdárně u dalekohledu. Prohlédli jsme si Slunce - ne přímým pohledem do dalekohledu, ale na plátně jsme mohli barvu a tvar Slunce pozorovat také. A pak už cesta domů, která byla dost dlouhá na to, abychom si sdělili všechny naše dojmy.

Kateřina Sedláčková 5.P

Přejít do samostatné fotogalerie (26 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum